O naší škole

MATEŘSKÁ ŠKOLA NA STATKU,školská právnická osoba, Drahelčice

Charakteristika MŠ

MATEŘSKÁ ŠKOLA NA STATKU se nachází v obci Drahelčice ve Středočeském kraji. Je umístěna ve středu obce v bývalém areálu Císařského statku z druhé poloviny 18. stol. Realizace přestavby budovy započala dne 10.6.2020. Kolaudace novostavby proběhla k datu 11.6.2021 a provoz mateřské školy byl zahájen dne 1.9.2021.

Budova školy je dvoupodlažní, se třemi třídami s celkovou kapacitou pro 72 dětí. Je vybavená bezpečnostním systém proti neoprávněnému vstupu cizí osoby a je bezbariérová. Výtah z přízemí do 1.patra je určen pro děti a osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Mateřská škola má svou vlastní kuchyni, prádelnu a školní zahradu s dostatkem zeleně a herních prvků. Přístup k budově je po zpevněné komunikaci s možností parkování uvnitř areálu.

V přízemí se nachází školní kuchyně, ředitelna, zázemí pro zaměstnance a třída Myšek pro věkově smíšenou skupinu dětí. V druhém patře je třída Kočiček, také věkově heterogenní a třída Pejsků pro nejstarší děti. Ke každé třídě naleží vlastní šatna, sociální zázemí a výdejna jídla.

Třídy Mateřské školy

Třídy jsou prostorné a světlé, vybaveny nábytkem vyrobeným na míru. Rozděleny jsou na dvě části – herní a odpočinkovou a část určenou ke stolování. Ze šatny je přímý vstup do umývárny a dále pak na dětské WC.

Jsme mateřská škola s rodinnou atmosférou,  otevřená moderním trendům ve výchově a vzdělávání dětí.

Podporujeme:

01

rozvoj samostatného, zdravého a sebevědomého dítěte cestou přirozené výchovy

02

prohlubování pozitivních postojů k životnímu prostředí, posilování citové vazby k přírodě, zvířatům, lidem

03

rozmanitý program činností, který se soustředí zejména na oblasti lidových tradic, svátků, rituálů a zvyklostí v koloběhu celého roku

Zahrada Mateřské školy

Součástí mateřské školy je nová školní zahrada s dostatkem zeleně a herních prvků (houpačky, prolézačka, malovací tabule, herní sestava,
prohazovadlo, hrací domek, skluzavka, pískoviště, zahradní domek pro uložení hraček).